Choď na obsah Choď na menu

28. 8. 2010

FK Nižná - FK Oravan Brezovica 0:4

FK Nižná – FK Oravan Brezovica 0:4
Zápas 3.kola sa odohral 28.8.2010 o 13:30 na mestskom štadióne v Nižnej. Proti sebe nastupovali dva kluby z vrchnej polovice tabuľky a to štvrtá Nižná proti piatej Brezovici. Brezovica bola v super atmosfére pretože si pred týždňom hravo poradila s Rabčicami (5:0). Takže výkop mali hostia a od úvodu sa pomaličky posúvali do predu konkrétne stredom ihriska kde to ťahal Roman Krška spolu s Jurajom Meškom alebo tiež sprava kde operoval Lukáš Kaník. Prvých 20 minút stretnutia boli v miernom tlaku Brezovičania a pramenili z toho zaujímavé strely spoza pokutového územia. Medzitým pár krát pohrozili domáci ale žiadnu vážnejšiu akciu nevyprodukovali. V 24 minúte bol v dobrej streleckej pozícii Milan Krška po skvelej prihrávke do behu od Meška. Nasledoval rohový kop, ktorý zahrával Meško, lopta sa odrazila od brvna a tento krát sa Milan Krška nemýlil a hlavičkou  otvoril skóre. Do konca prvého polčasu už len kontrolovali situáciu hráči Brezovice a Nižnania si nevytvorili žiadne šance na skórovanie.
Druhý polčas sa opäť niesol v réžií toho prvého. Brezovica tlačila a útočila s každej situácie a Nižná sa len snažila vzorne brániť. Tlak hostí bol čoraz vyšší až sa nakoniec dostal k lopte Lukáš Kaník v pokutovom území sa zbavil šikovnou kľučkou brankára a koniec  58 minúty znamenalo vedenie hostí (2:0).Po tomto góle sa Brezovica uvoľnila a začala hrať ešte viac s prehľadom a ešte viac ofenzívnejšie. Konkrétne sa zapojila do hry aj ľavá strana, ktorá bola dovtedy málo využívaná a to nemohlo skončiť pre Nižnú inak ako ďalšími gólmi. Brezovická sila ofenzívy začala pracovať na 100% a to využil Daniel Dedinský, ktorý si nabehol v pokutovom území na autové vhadzovanie Kubáška a zvýšil na 3:0. O pár minút neskôr sa krídla zálohy vymenili L.Kaník prešiel na ľavo a Dedinský na pravo a okamžite to malo odozvu. 78 minúta a krásny prienik z prava cez obrancov a strela ktorá znamenala pre Daniela Dedinského druhý gól v zápase celkovo piaty v sezóne a vedenie Brezovice(4:0). Ku koncu zápasu mali ešte Brezovičania pár striel no skóre sa nemenilo. Nižná v najzaujímavejšom  zápase 3.kola podľahla ľahko 0:4..Na koniec chcem pochváliť výkon domáceho brankára Martina Števaňáka, ktorý vychytal druhé čisté konto za sebou.  Pri tom mu asistovali obrancovia v zložení Mário Kubášek, Marek Kaník, Matúš Števaňák, Dominik Hucík. Ďakujem za pozornosť a držte nám palce v ďalšom zápase preti Podzámku.