Choď na obsah Choď na menu

22. 8. 2010

FK Oravan Brezovica - TJ Slávia Rabčice 5:0

FK Oravan Brezovica – TJ Slávia Rabčice 5:0
Zápasy druhého kola druhej triedy odštartoval zápas medzi domácou Brezovicou a Rabčicami o 12:00. Zápas, ktorý museli futbalisti domáceho kádra zvládnuť pretože v prvom kole po veľkej smole prišli o bodový zisk. Chceli tak získať pre niektorých povinné 3 body a vyťažiť v tomto stretnutí maximum. Pripomínam že Rabčice po prvom odohranom kole mali 5 priečku po remíze s Nižnou (1:1). Brezovica prvý zápas podľahla Mútnemu (1:3) a patrila im predposledná priečka. Teraz k zápasu : Hostia mali výkop no s percentuálnej hodnoty držania lopty na svojich kopačkách sa dlho netešili, pretože domáca Brezovica okamžite atakovala hráčov Rabčíc a na dlhu dobu sa usídlili v polovičke súpera. Padlo niekoľko zaujímavých striel no ani jedna nerozvlnila sieť. Prvá poriadna gólová akcia ale bez gólového konca bola na konci 16 minúty keď sa v zakončení ocitol Milan Krška. O pár minút neskôr v 21 minúte sa do streleckej pozície dostal hráč Daniel Dedinský a ten ukázal aj napriek tomu že bol najmladší hráč na ihrisku rozvahu pri zakončení a otváral skóre (1:0). Nemuseli sme dlho čakať a opäť krásna nahrávka so sériou presných nahrávok medzi záložníkmi a v zakončení Lukáš Krnáč (2:0). To sa odohrávala 24 minúta a domáci len začínali „tlačiť na pílu“. Ďalšie krásne akcie no neúspech v zakončení. No došla 36 minúta a narážačka Dedinského s Krškom a spracovanie si lopty Krnáčom prešiel pomedzi obrancov hodil si to na ľavú nohu a takzvaným „angličákom“ zvýšil už na 3:0. Ako mi sám po tom góle povedal „konečne som dal pekný gól“ mu musím dať za pravdu že bol excelentný. O ďalších 5 minút neskôr v 41 minúte sa dostal k zakončeniu Milan Krška a prekonal svoju streleckú absenciu a zvyšoval na 4:0. Koniec prvého polčasu.
Druhý polčas mali výkop domáci a opäť mali dominanciu na ihrisku vo všetkých faktroch. Konkrétne boli veľmi aktívne krídla na ľavo Dedinsky a na pravo Krnáč. V 68 minúte sa prekľučkoval z ľava práve Dedinsky a opäť tento mladý talent ukázal ako sa to robí. (5:0). Domáci po zvyšok zápasu kontrolovali situáciu na ihrisku a domáca obrana ktorá si zaslúži uznanie ( Kubášek, Koválik, Kaník, Števanák) si poradila zo všetkými nájazdmi hostí. Po veľmi dobrom výkone a výhre 5:0 sa Brezovica posunula z predposledného miesta do prvej 5 mužstiev v tabuľke. Netreba ani zabudnúť na skvelú taktickú pripravenosť trénera Matušku. Ďakujem za pozornosť napíšem Vám opäť o týžden:D