Choď na obsah Choď na menu

6. 9. 2010

FK Oravan Brezovica - ŠK Podbiel 7:1

FK Oravan Brezovica – ŠK Podbiel 7:1
Další zaujímavý zápas 5.kola sa odohral na ihrisku v Brezovici kde domáca Brezovica, ktorej patrila tretia priečka hostila Podbiel zo štvrtej priečky. Obaja mali po troch kolách 6 bodov a tak tento zápas sľuboval skvelú podívanú. Na rozmočenom trávniku začali lepšie domáci a okamžite začali kombinovať a tlačiť na hostí. Skvelou motiváciou bolo aj domáce publikum v ktorom bolo cca 50 divákov. Prvá vážnejšia situácia bola v 14. minúte, keď sa do šance dostal Kaník a z prava sa dostal ak k zakončeniu (1:0). Na druhý gól sme nemuseli dlho čakať pretože hostia znervózneli a začali faulovať. To využil Milan Krška ktorý zahral priamy kop z ľavého rohu pokutového územia a trafil sa presne do vzdialenejšieho horného rohu brankárovej svätyne.(2:0). Domáci naďalej vyvíjali enormní tlak a výsledkom bolo v 36. min zvýšenie na 3:0 z kopačky Kaníka.
Druhý polčas začali opäť aktívne domáci čo pramenilo k rýchlemu gólu a to v 47. min keď po výkope brankára Števaňáka sa dostal k lopte Milan Krška prešiel s loptou k pokutovému územiu a elegantne zakončil a zvýšil na 4:0. Potom nasledovalo pár minút vyrovnanej hry bez striel na bránu až prišlo k okamihu, keď si Kaník povedal že ide strieľať a strelil dva góly v rozmedzí šiestich minút a domáca Brezovica vyhrávala už 6:0. Kaník teda dal štyri góly v zápase a dostal na sa tak na čelo strelcov v celej lige pretože ich mal na svojom konte už 7. V 77.min bola odpískaná penalta a k jej zahraniu sa postavil kapitán M.Števaňák. Nechytateľnou strelou k tyčke zvýšil už na 7:0. No od toho okamihu ako keby Brezovica stratila dych a nepresnosti to viedlo k tlaku Podbielu, ktorý v posledných minútach zápasu zahrávali rohové kopy, pri ktorých vznikla roztržka v pokutovom území a všetko musel riešiť hlavný rozhodca. V poslednej minúte zápasu pri rohovom kope fauloval Juraj Kaník protihráča v pokutovom území a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Jednoznačne sa mal zahrávať nepriamy kop no kopala sa penalta a Brezovica tak prišla o ďalšiu 0 v štatistike inkasovaných gólov. Brezovica inkasovala gól po 284. minútach. Brezovica tak vyhrala treťí zápas v rade a dostala sa tak na druhú priečku v tohtoročnej II.triede.